VESMÍRNA ŠKOLA

JEDINEČNÝ VZDELÁVACÍ PROJEKT POD UMELOU HVIEZDNOU OBLOHOU

Kde nás nájdete? My prídeme za Vami kamkoľvek - do školy, škôlky, kultúrneho domu, obchodného centra, školy v prírode, do táborov. Spríjemníme program v rámci rôznych súkromných či verejných akcií - MDD, deň obce/mesta, jarmok, majáles atď.

ŠKOLSKÉ ZARIADENIA

V školských zariadeniach sa sústreďujeme na vzdelávanie detí. VESMÍRNA ŠKOLA je ako jediné súkromné nafukovacie planetárium na Slovensku členom Medzinárodnej asociácie planetárií (IPS) a zároveň Asociácie planetárií Slovenska (APS), ktoré ponúkajú záruku odbornosti pri výklade astronomických pojmov a dejov simulovaných v planetáriu.

Vzdelávací projekt VESMÍRNA ŠKOLA sa skladá z prenosnej hvezdárne a nafukovacieho planetária. Programy produkujeme vo vlastnej réžii a vznikajú v spolupráci s poprednými vedeckými inštitúciami v Európe. Sú vhodné pre najmenších, cez žiakov základných škôl až po študentov stredných škôl. Prispôsobujeme ich veku a učebným osnovám každej kategórie detí.

Premietanie prebieha v skupinách. Náš vyštudovaný lektor v odbore Astronómia pracuje s každou skupinou individuálne. Poskytne Vám odborný výklad a zodpovie všetky otázky. Dĺžka programu je prispôsobená vyučovacej hodine. Po absolvovaní vzdelávacieho projektu máme k dispozícii pracovné listy pre MŠ a I. stupeň ZŠ, ktoré reflektujú informácie vo vzdelávacích programoch.

VEREJNÉ AKCIE

Relaxačno-vzdelávacie programy pre deti aj dospelých sú zamerané na popularizáciu astronómie. Dĺžka programu pre verejné akcie závisí od hodinovej sadzby.

Obsah a dĺžku programu vieme individuálne upraviť podľa Vašich požiadaviek.

VESMÍRNA ŠKOLA je členom Asociácie planetárií Slovenska (APS).

VESMÍRNA ŠKOLA je členom Medzinárodnej asociácie planetárií (IPS) pod číslom 77420980.

Lektor VESMÍRNEJ ŠKOLY je členom Slovenského zväzu astronómov (SZA) pod číslom 776.

PÁČI SA VÁM NAŠA PRÁCA?